Koncepcja Omulewska

Osadzony w kontekście okolicy, kwartał zabudowy z usługami w parterach, otwarty dla wszystkich i pachnący różami.

O twórcach koncepcji Omulewska

Założyciele: Natalia Paszkowska, Marcin Mostafa
Partnerzy: Krzysztof Mazanek, Michał Kielian, Mateusz Świętorzecki

Pracownię architektoniczną WWAA założyli warszawscy architekci Natalia Paszkowska i Marcin Mostafa w 2007 roku. Działalność pracowni zainicjowało otrzymanie pierwszych nagród w konkursach na projekt Pawilonu Polskiego na Expo 2010 w Szanghaju, we współpracy z Wojciechem Kakowskim i Borisem Kudličką, oraz Służewskiego Domu Kultury w Warszawie razem z Janem Sukiennikiem.

Od tego czasu pracownia rozszerzyła portfolio o liczne koncepcje i realizacje architektoniczne, w tym masterplan dla terenu Soho Factory wraz z projektami budynków Rebel One, Kamion Cross i Verbel, budynek Topiel No 18, wnętrza Hotelu Raffles Europejski, Rotundę Dynasy oraz projekt wystawy stałej Muzeum Historii Polski. WWAA specjalizuje się w zakresie projektowania architektury mieszkaniowej, użyteczności publicznej, budynków biurowych, ekspozycji wystawienniczych w wielu renomowanych polskich muzeach, a także wnętrz, scenografii, mebli czy instalacji artystycznych. 


Głównym, przyświecającym celem działalności WWAA jest zawsze projektowanie w konsekwentny sposób, tworzenie niepowtarzalnych struktur i eksperymentowanie z wykorzystaniem przestrzeni i materiałów. Pracownia angażuje się również w różnego rodzaju warsztaty i projekty badawcze, w szczególności w macierzystym mieście.

Korzyści z naszej inwestycji

Dzięki realizacji inwestycji mieszkaniowej w trybie „lex deweloper” będziemy mogli dostosować zagospodarowanie terenu przy ul. Omulewskiej 24 do obecnych potrzeb mieszkańców oraz zrealizować dodatkowe inwestycje wpływające na komfort życia społeczności lokalnej.

Przebudowa boiska
przy szkole nr 163 im. Batalionu Zośka przy ul. Osieckiej 28/32
Modernizacja skweru
przebudowa miejskiego terenu zielonego
Rozbudowa i remont ulic
przyległych do inwestycji
Nowe usługi lokalne
dostępne dla mieszkańców
Nowoczesna niższa zabudowa
zastąpi aktualny hotel
Otwartość
ogólnodostępne części wspólne
30% powierzchni
biologicznie czynnej
Różany ogród
na dziedzińcu